Незважаючи на те, що Китай є світовим лідером по валовому збору волоського горіха, представники цієї країни готові купувати горіх в Україні. Про це розповів Президент асоціації горіховодів України Володимир Пахно, пише «АгргоЮг».

– Китай займає перше місце в світі по валовому збору, але, в той же час, вони двічі до мене приїжджали і говорили, що готові купувати весь український горіх хорошого або поганої якості. Тобто, ще нового врожаю горіха немає, а вже контракти готуються, закупівля йде, – повідомляє Пахно.

Пахно вважає, що, крім Китаю, ринок збуту українського волоського горіха необмежений.

– Що стосується подальших покупок або продажів в Європу, в Азію. Тільки в Європі брак горіха налічує приблизно 100 тисяч тонн. Я вже не кажу про країни Перської затоки, азіатських країнах. У них горіхи використовуються всюди. Тому ринок збуту необмежений. Другий момент – збільшення населення Індії, Китаю, – зазначає експерт.

Але також президент асоціації говорить про те, що в Європі на сьогоднішній день ціни на волоський горіх впали. На це вплинуло кілька чинників: від відмови Китаю купувати волоський горіх з США, до появи на ринку нових гравців, таких як Чилі. Уже в минулому році там збирали досить об’ємний урожай горіха.

– Якщо раніше цілий горіх коштував в межах від 4-5 євро, то останні ціни зараз десь 2-2,4 євро. Але, в той же час, ми знову займаємо перше місце з експорту волоського горіха, займаємо третє місце за валовим збором – випередили Іран, попереду нас лише Китай і США, – розповідає президент асоціації.

У той же час, він нарікає на якість українського горіха.

– На жаль, якість горіха українці не завжди нормальне з тієї причини, що сьогодні ще близько 60-70% – горіх, зібраний з населення. Цей горіх не зовсім задовільної якості. Коли я розмовляю з філіями, питаю, скільки разів на рік ви поливаєте горіх, обприскують – відповідь однозначна «жодного разу». Горіх – це жива істота. І так само, як доглядають за помідорами, деревами. Як будь-який інший істота – воно хоче пити, їсти. Тому його потрібно підгодовувати, йому не вистачає мікроелементів, потрібно додавати. І тоді він світлим і хорошої якості. Плюс – потрібно формувати крону, тому що горіх любить світло і тепло. Тому сьогодні ми робимо більше акцент на ті горіхи, які отримуємо в промислових садах, яким 3-4 і більше років. І це вже сортовий горіх. А той, що з населення піде на потреби внутрішнього ринку, – резюмує Володимир Пахно.

agronews.ua

Рубрики: Agroprom.icu NEWS

Заказать звонок
+
Жду звонка!