Українські селяни, як правило, продають надлишок продукції, вирощеної для себе. Українців лякають рекордні ціни на помідори, урожай яких сильно постраждав, аграрії також пророкують дефіцит картоплі, а решта овочів дешевшають. З ягодами через погодні умови в 2019 році в Україні теж не склалося. На чому в таких умовах заробляють українські фермери, сайту “Сьогодні” розповіли експерти.

“Ціни на продукти харчування, зокрема на овочі, серйозно падають, – каже виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. – За винятком цибулі, ціна на яку ще на 170% вище минулорічної, і картоплі – на 97% вище, ніж роком раніше. Тобто, якщо ви минулого року добре виростили картоплю і цибулю, добре їх зберегли, щоб вони не втратили поживні якості – це прекрасний спосіб заробити на цих двох культурах”.

Цього року урожай овочів, фруктів і ягід засмутив аграріїв, визнає голова Союзу українського селянства Іван Томич.

“Особисті селянські господарства зараз практично не можу вести господарство прибутково – ні в рослинництві, ні в тваринництві, з огляду на специфіку цього року, коли врожаї мізерні. У Західному регіоні проблема з картоплею, ягодами – майже немає цієї продукції”, – зазначає він.

І додає: прогнозувати, що краще вирощувати для продажу, селянам непросто.

“Ситуація змінюється. Чотири роки тому часник був прибутковим і багато дрібних товаровиробників кинулися його вирощувати. Потім ситуація повернулась, ціни впали. Так і з ягодами. Жимолость, обліпиха – вистрілювали, але теж тимчасово, потім вікно можливостей закрилося”, – пояснили в Союзі селянства.

Водночас Пендзин нагадує: на продаж фермери в основному несуть надлишок вирощеної для власних потреб продукції.

“Проблема в тому, що основна маса продуктів харчування в Україні вирощується в домогосподарствах населення. І, кажучи про такий спосіб вирощування продуктів, ми розуміємо, що економікою, прогнозами, розрахунком собівартості там і не пахне. Коли мова йде про індустріальне сільськогосподарське виробництво, навіть якщо це фермерське господарство як у Європі, то там рахують кожну копійку, підраховують собівартість”, – говорить експерт.

agronews.ua

Рубрики: Agroprom.icu NEWS

Заказать звонок
+
Жду звонка!