Шампанське – напій, на перший погляд, несерйозний, легковажний. І, тим не менш, саме він став символом будь-якого успішного початку. Пропонуємо дізнатись декілька цікавих фактів про цей особливий напій. Про це повідомляє agrotrend.com.ua, пише  agronews.ua.

1. Актриса Мерилін Монро одного разу прийняла ванну із справжнім шампанським. Для цього їй знадобилося близько 350 пляшок шипучого напою (майже 263 літри). 

2. Впродовж XIX століття шампанське було солодким. Сучасне шампанське відрізняється за смаком від того, яке любили пити два-три століття тому. У XIX столітті віддавали перевагу дуже солодкому шампанському, що за смаком нагадує сироп. Але пізніше французи помітили, що англійці більше люблять сухе шампанське. Так з’явилися два види: солодке і сухе. Пізніше стали випускати ще і солодше шампанське. На сьогодні існує три види цього напою: сухе, напівсухе і напівсолодке.

3. Англійські денді в XIX столітті вважали, що краща поліроль для їхніх чобіт і черевиків – це серветка, змочена в шампанському. Цим засобом вони натирали своє взуття до блиску.

4. Побутує думка, що шампанське з’явилося через холод. Річ у тому, що регіон Шампань розташований на півночі, і часом через холодні зими уривався процес ферментації вин. Але коли наставала весна, дріжджі починали ферментувати знову, створюючи вторинне бродіння, якому довгий час намагалися запобігти винарі. Так і виникло шампанське.

5. Газів в шампанському втричі більше ніж у пиві. І в кожній пляшці (750 мл) напою буває від 50 000 000 до 300 000 000 бульбашок. 

6. У пляшці з цим шипучим напоєм близько 6,3 кг/см², що в середньому перевищує тиск в автомобільних шинах. 

7. Напевно, кожен, хто коли-небудь пробував шампанське, погодиться – цей напій швидше п’янить ніж звичайне вино. Щоб шампанське відразу не «вдарило в голову», пити його треба повільно і маленькими ковтками.

8. Корок у пляшці дуже щільно прилягає до шийки і після звільнення готовий вилетіти зі швидкістю до 65 км/год на відстань до 55 м. 

9. Згідно з деякими дослідженнями, фенольні з’єднання у білках, що містяться в шампанському, сприяють збереженню функцій пам’яті людини. З віком ці білки в мозку зменшуються, а якісне шампанське може допомогти утримати їх. До того ж, в шампанському менше калорій (55 – у брюті, 90 – в напівсолодкому), ніж у деяких видах міцного алкоголю. 

10. Однією з найдорожчих пляшок є «Diamonds Champagne«. Воно коштує близько двох мільйонів доларів. Дизайнер Олександр Амосу прикрасив пляшку золотом (18 карат) і стразами Сваровськи, а в центрі логотипу – справжній діамант (19 карат).

Рубрики: Agroprom NEWS

0 комментариев

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заказать звонок
+
Жду звонка!